home > nieuws >
   
Zijruit bij bestelauto weer toegestaan.

In de laadruimte van een bestelauto mag aan de rechterzijkant weer een ruit zijn aangebracht, zo meldt de EVO. Na jaren lobbyen zwichtte de minister van Financiën voor de verkeersveiligheidsargumenten van zijn collega van Verkeer en Waterstaat. Officieel is de ruit sinds januari van dit jaar toegestaan, maar officieus werd zij al sinds juli vorig jaar gedoogd.
Met het besluit van 25 februari zijn de eisen bekendgemaakt waaraan die ruit moet voldoen:
  • anders dan bij eerdere regelingen zijn de afmetingen van de ruit niet beperkt tot de helft van de laadlengte
  • ook hoeft de ruit niet meer vast te zijn gemonteerd, maar mag draaibaar, schuifbaar of uitklapbaar zijn
  • meer ramen in één frame zijn ook toegestaan
  • aan de linkerzijde mag geen ruit worden gemonteerd. Dit lijkt uit oogpunt van verkeersveiligheid ook minder noodzakelijk
  • voor de grote bestelauto geldt de beperking niet. Deze auto mag rondom voorzien zijn van ruiten, mits voldaan wordt aan de voorwaarde dat in de laadruimte een blok kan worden geplaatst met een lengte van twee meter, een hoogte van 1,30 meter en een breedte van twintig centimeter.
    (18 maart 2002)

  •  
    ontwikkeling van electronische dienstverlening